Skip to content

PERSEN forte

Trápí vás stres a pocity úzkosti? Jen velice těžko se zbavujete vnitřního napětí, což vám brání večer v klidu usnout? V současné hektické době to bohužel není nic výjimečného.
Vyzkoušejte léčivý přípravek PERSEN forte, který pomůže zklidnit vaši mysl, odstranit úzkost i navodit spánek.

PERSEN forte je kombinací extraktů kořenu kozlíku lékařského, listů meduňky lékařské a máty peprné. Komplex těchto látek se vyznačuje zklidňujícími a relaxačními účinky. Léky je možné užívat delší dobu, protože nevyvolávají závislost. Přípravek PERSEN forte je určen pro dospělé od 18 let.

Indikace

PERSEN forte patří do skupiny léčiv nazývaných fytofarmaka-sedativa (zklidňující léky), anxiolytika (léky odstraňující úzkost), hypnotika (léky navozující spánek).

Jedná se o směs suchých rostlinných extraktů s uklidňujícím účinkem, která příznivě působí i při mírných poruchách usínání a spánku.

PERSEN forte se užívá při psychovegetativních poruchách nejrůznější povahy, projevujících se zvýšeným napětím, podrážděností, neklidem, rozladěností, strachem, úzkostí, poruchami koncentrace, poruchami usínání a spánku, pocitem únavy po probuzení nebo i minimální námaze, pocením dlaní a třesem rukou.

Dávkování

Doporučená dávka přípravku PERSEN forte je:

  • Dospělí užívají jednu tobolku 2-3 denně. Při poruchách usínání a spánku se užívá 1 tobolka 1krát denně, a to 1 hodinu před spaním.
  • Tobolky se polykají celé, nerozkousané, každou dávku je třeba zapít malým množstvím tekutiny.

Délka užívání

K dosažení žádoucího účinku se doporučuje přípravek užívat pravidelně po dobu 2-4 týdnů.

Pokud se do 2 týdnů od zahájení léčby příznaky nezlepší, nebo se zhoršují, poraďte se s lékařem.

Příbalový leták ke stažení